Брънсън вкарва 40, след като спечели одобрение за мача на звездите, за да поведе Никс срещу Пейсърс със 109-105 за 9-та поредна победа
AP News | 2024-02-02 | 05:49:18

НЮ ЙОРК (AP) — Джейлън Брънсън отбеляза 40 точки и се отърси от очевидна травма на окото, за да излезе кош напред с оставащи 1:46, когато Ню Йорк Никс победиха Индиана Пейсърс със 109-105 в четвъртък вечер за деветата си поредна победа.

Часове след като беше избран за Мач на звездите за първи път в кариерата си, Брънсън вкара 11 в четвъртата четвърт, за да събере Никс в мач, в който те изоставаха с 15 точки. Те се върнаха, за да поемат преднина, след което изостанаха със 100-99, когато Брънсън се блъсна в Андрю Нембхард в задната зона, лежеше на корта и държеше лицето му, докато Джейлън Смит извади отпуснатата топка за безспорен кош.

Но с това ляво око, което изглеждаше подуто, Брънсън влезе в лентата при следващото притежание и вкара, докато беше фаулиран, последвани от кошове на Донте ДиВинченцо и Прешъс Ачиуа, за да направи 105-100.

Ди Винченцо отбеляза 20 точки, а Дюс Макбрайд имаше 16. Айзая Хартенщайн имаше 12 точки и 19 борби, а Ачиуа завърши с 12 точки и 16 борби за Никс, които пропуснаха 20 от 24 тройки за три четвърти, но наваксаха. като изпревари Пейсърс 60-44.

Никс, играейки без контузени стартови нападатели Джулиус Рандъл и О. Г. Ануноби, излизаха на 14-2 януари.

Рандъл ще отсъства през почивката на Мача на звездите с изкълченото си дясно рамо, докато Ануноби пропусна третия си пореден мач заради възпаление на десния лакът. Стражът Куентин Граймс беше извън терена с изкълчено дясно коляно.

Смит имаше 20 точки, а Паскал Сиакам имаше 18 за Пейсърс.

Нощта започна шумно. Когато Брънсън беше обявен за първия титуляр на Никс, беше обявено също, че току-що е бил избран за първия си Мач на звездите, което предизвика големи овации. Друг последва след представянето на петимата титуляри, когато беше обявено, че Рандъл също е избран за Мач на звездите.

Но Пейсърс попречиха на добрите времена да продължат. Те водеха с 36-26 след един, след което го увеличиха до 41-26 в началото на втория с тройка на бившия нападател на Никс Оби Топин. Индиана запази преднината си с двуцифрено число до последните 30 секунди на полувремето, когато Брънсън направи два коша, за да го намали до 58-51.

Пейсърс се върнаха напред с двуцифрен резултат в третото, но пропуснаха шанса си да отблъснат Никс, които най-накрая получиха своите 3s, за да започнат да падат в четвъртия.

Макбрайд и Брънсън направиха последователни 3 секунди, за да изравнят резултата на 91, след което Брънсън направи последователни кошове, преди Хартенщайн да намали отскока от пропуснат удар, за да завърши серия от 12-0 и да даде на Ню Йорк Води 97-91.

Бенедикт Матюрин пропусна втория си пореден мач с изкълчен пръст на крака за Индиана, която загуби втория си пореден мач след серия от три победи.

Пейсърс: домакин на Сакраменто в петък.

Никс: домакин на Лос Анджелис Лейкърс в събота.